Pod pojmem detoxikace organismu si lze představit proces očisty těla od veškerých nežádoucích látek, které mohou vést k poruše tělesných funkcí.

Díky detoxikaci dochází k harmonizaci organismu, člověk se cítí mnohem zdravěji a je plný energie. Pomocí správně provedené detoxikace lze dosáhnout pročištění krve, lymfatického systému, podpoří se činnost důležitých orgánů, jako jsou střeva, ledviny či játra, které intoxikace postihuje nejvíce.

Detoxikaci těla by alespoň jednou za rok měl provádět každý. Velmi se doporučuje provádět detoxikaci ženám, které se chystají otěhotnět, lidem před operací a všem, kteří trpí obezitou.

Usazování toxinů

Lidské tělo je neustále vystaveno různým toxinům, které znečišťují lidský organismus. Do těla se tyto látky dostávají vdechováním, kontaktem s kontaminovanými předměty, ale také v potravinách.

Na usazování toxinů v těle má vliv řada dalších faktorů. Patří k nim stres, nezdravá strava, špatný pitný režim, nezdravý životní styl, ale také špatné životní prostředí. Díky těmto toxinům se snižuje imunita organismu a člověk je pak náchylnější k nemocem.

Člověk se při intoxikaci necítí ve své kůži, je unavený, trápí ho neurčité bolesti ve svalech, ekzémy, žaludeční problémy, atd. Z toho důvodu je nutné věnovat detoxikaci lidského organismu pozornost.

Jak detoxikovat organismus

K nejznámějším způsobům přírodní detoxikace lidského organismu patří především změna stravy a zdravý pohyb. Při detoxikaci je důležitý především pitný režim. Doporučuje se denně vypít 2,5 – 3 l tekutin, to je důležité pro odplavování nečistot z organismu. Přednost byste přitom měli dát hlavně vodě a bylinným čajům. Dobrou volbou jsou také šťávy např. z aloe vera. Kromě přírodních cest můžete využít také různé detoxikační náplasti a přístroje. Nejlepším časem pro začátek detoxikace je jaro.

Dalším řešením je začít užívat doplňky stravy, které v sobě obsahují takové látky, které dokážou lidský organismus zbavit těžkých kovů a toxických látek.

Suroviny vhodné pro detoxikaci organismu

K vhodným surovinám, které vám pomohou s detoxikací organismu patří například Ostropestřec mariánský. Tato bylina se využívá především díky svým pozitivním účinkům, které má na funkci jater. Kromě toho, že podporuje zdraví jater, přispívá k ochraně jaterních buněk a k detoxikačnímu potenciálu jater, pomáhá také udržovat chuť k jídlu, podporuje funkci žlučníku a udržuje zdravé srdce.

Další účinnou látkou, která pomáhá s detoxikací organismu, je mořská řasa chlorella. Ta totiž obsahuje, mimo jiné, důležitou látku sporopollein, která má v těle na starosti detoxikaci. Chlorella, která je základním zdrojem vitaminů a minerálních látek, se rovněž výrazně podílí na procesu odstraňování těžkých kovů z těla. Rovněž má příznivý vliv na správné fungování jater, žlučníku a ledvin.